Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 - Kościół Miłosierdzia Bożego #23

Wiara człowieka i bezgraniczne zaufanie Bogu, stały się tematem przewodnim homilii, jaką ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek wygłosił w czasie kolejnej liturgii stacyjnej celebrowanej dziś w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi na Teofilowie.

- Wiara nie jest czymś gotowym. Nie jest czymś zastanym, ale jest darem, o który musimy dbać, jest dobrem, które musimy rozwijać, jest drogocennym skarbem, o który musimy się troszczyć, jest perłą, której trzeba szukać. Wiara jest niewątpliwe tą rzeczywistością, której najbardziej nam brakuje we współczesnym - zmaterializowanym - świecie. Ona niesie ze sobą miłość, radość, pokój i opanowanie, i wiele innych potrzebnych wartości, o których współczesny świat jakby zapomniał – zauważył arcybiskup senior.

Emerytowany metropolita łódzki przypomniał w swojej homilii papieża Jana Pawła II, którego nazwał człowiekiem wielkiej wiary, gdyż – wszystkie podejmowane przez niego inicjatywy, wszystkie - jakże liczne - podróże apostolskie, wszystkie nie zawsze łatwe decyzje, wszystko miało wyjaśnienie w Jego wierze. Bez wiary nie da się Jana Pawła II zrozumieć. – dodał kaznodzieja.

W końcowej części swojego słowa  łódzki pasterz zadał zebranym w świątyni pytania: -  jak przezywam ten święty czas? Czy oczekuję spektakularnych działań Bożej łaski w moim otoczeniu? Dzisiejsza ewangelia i świadectwa wiary Jana Pawła II pokazują, że Boża łaska działa w ciszy, działa spokojnie, działa w głębi serca. – zakończył.