Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 - Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła #12

Dzisiejsza liturgia w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, sprawowana była pod przewodnictwem Bp Adama Lepy.  Przypadła w liturgiczne wspomnienie Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Marii Panny.

W słowach homilii, Bp Lepa, przypomniał zebranym, że okres Wielkiego Postu to czas zatrzymania się, zastanowienia, to czas refleksji nad własnym życiem. Dzisiejszy patron, Święty Józef, jest pośrednikiem wszelkich łask, które otrzymujemy, zarówno tych o które prosimy jak i tych które otrzymujemy z pominięciem naszych próśb. Jedną z dróg prowadzącą do Bożego Miłosierdzia, jest modlitwa. A wdzięczność, jest najpiękniejszym odruchem ludzkiego serca. Pamiętajmy, że po przez zawierzenie się Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo Św. Józefa, możemy uzyskać wiele łask dla siebie jak i dla innych. Koniec Eucharystii, to także czas na złożenie Biskupowi Adamowi życzeń z okazji jubileuszu 80-tych urodzin. Spotkanie modlitewne zakończyło wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.