Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół Przemienienia Pańskiego #7
19:45 | 13.03.2019 | Wyświetleń: 712 | Autor: Antoni Zalewski

„To jest czas niezwykły nie tylko dlatego, że podejmujemy trudne postanowienia i chcemy je realizować, ale dlatego, że to jest Wielki Post, który jest okresem szczególnego oddziaływania Bożej Łaski. Jest to okres wyjątkowej szansy jaką miłosierny Bóg daje człowiekowi”- mówił Ksiądz Biskup Adam Lepa w parafii Przemienienia Pańskiego.

Ksiądz Biskup przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kolejnej świątyni naszej Archidiecezji, która jest Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym.

Ksiądz Biskup w swojej homilii odniósł się do tytułu parafii- Przemienienia Pańskiego. Zwrócił uwagę, że Chrystusa dokonuje przemiany w naszych sercach, umysłach, duszach. „Zechciejmy dzisiaj wyprosić dla siebie i dla najbliższych tę łaskę nowego spojrzenia na nasze życie religijne, duchowe, moralne. Zechciejmy też podjąć postanowienia na cały Wielki Post, bo to okres wielkiej szansy. Może on się już nigdy nie powtórzyć. Dziś liczymy na Boże Miłosierdzie i liczymy, że Chrystus, którego odwiedzamy dziś w tej świątyni, stanie się Chrystusem przemieniającym nas.”

Dalej Bp Lepa mówił, że „dobrze czasem dokonać przeglądu własnych oczekiwań. Czy my czasem nie za wiele żądamy od Jezusa? Jednocześnie może zbyt mało dajemy Chrystusowi. To tak jest, że często ten kto mało daje, to wiele potem żąda od Chrystusa. Dobrze na początku Wielkiego Postu przyjrzeć się naszym myślom i oczekiwaniom i czy nie są one czasem zbyt wygórowane.”

Na zakończenie Mszy Św. wierni zgromadzeni w świątyni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub dla kogoś zmarłego. Jutro wierni naszej Archidiecezji będą pielgrzymować do parafii św. Wojciech.