Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 – Kościół Matki Boskiej Bolesnej #22

Trzeci tydzień pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi zakończył się w parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej, gdzie posługują oo. Pasjoniści. Wieczornej liturgii Mszy świętej przewodniczył i homilii wygłosił ks. bp senior Adam Lepa.

O pokorze, której powinniśmy się uczuć od Jezusa, mówił w swojej homilii łódzki biskup senior. – Dobrze jest przypomnieć sobie o pokorze, zwłaszcza w wielkim poście. Kiedy zastanawiamy się nad swoją pokorą, oceniamy ją i dostrzegamy całe dobro, jakie się z nią wiąże, to wówczas ma to wpływ na nasze życie, a zwłaszcza na nasze życie religijne. – zauważył kaznodzieja.

- Warto zastanowić się w najbliższych dniach nad swoją pokorą, czy ona w ogóle jest? A jeżeli jest czy jest ona trwałą postawą? Jeżeli brakuje pokory, a jeśli ulegamy grzechowi chełpienia się, to tym bardziej należałoby Pana Boga za to przeprosić. – zachęcał biskup senior.

Kończąc homilię hierarcha powiedział – niech ta Eucharystia będzie dziękczynieniem Panu Bogu za te wszystkie łaski, które od Niego otrzymujemy. Niech On - który jest pełen miłosierdzia - pochyli się nad naszym dziękczynieniem. Niech nas umocni i pogłębi naszą pokorę, abyśmy zawsze mogli być otwarci na sprawy ducha, to znaczy na sprawy drugiego człowieka. – zakończył bp Lepa.