Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: przyjrzyjcie się czy Wasze serca nie ostygły
14:45 | 14.02.2018 | Wyświetleń: 3505 | Autor: Antoni Zalewski

„Nie daj sobie wmówić, że Bóg nie jest miłością, że Chrystus cię nie kocha. Nie daj się okraść z tego doświadczenia, że cię kocha. W taki sposób cię kocha, do zwariowania cię kocha, do swojej śmierci cię kocha”- mówił Metropolita Łódzki w swojej homilii skierowanej do młodzieży maturalnej.

 

 

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy Św. na zakończenie rekolekcji dla młodzieży maturalnej w Łasku. W słowie jakie skierował do młodzieży odniósł się m. in. do orędzia papieża Franciszka na Wielki Post 2018. W tym orędziu papież zachęca abyśmy się przyjrzeli jednemu zdaniu z Ewangelii św. Mateusza: „ponieważ wzrośnie nieprawość, miłość wielu ludzi ostygnie”.

Arcybiskup odnosząc się do tego cytatu zaznaczył, że jeżeli chcemy się przyjrzeć naszej wierze, powinniśmy zapytać się o naszą miłość. „Wiara nie jest tylko jakąś operacją rozumu. Nie jest tylko akceptacją rozumową abstrakcyjnych twierdzeń np. że 3=1. Czyli Bóg jest jeden w trzech osobach(…) Wiara jest sprawą miłości. Przyjrzyjcie się czy wasze serca nieostygły”- mówił Metropolita Łódzki.