Autor: Ambroży Maria Pietrzkiewicz OH
Wyświetleń: 580
Młodzież w łódzkim konwencie Braci Bonifratrów
Udostępnij

„Dom stoi otwarty dla Ciebie” – powyższe słowa zaczerpnięte z Listu św. Jana Bożego do Ludwika Baptysty były stale w ustach i w sercu naszego Ojca. W tym duchu wspólnota Konwentu Bonifratrów w Łodzi – Chojny, w godzinach wieczornych w dniu 4 czerwca 2024 r. spotkała się z dziesięcioma młodzieńcami z klas licealnych i VIII klasy szkoły podstawowej.

Inicjatorem spotkania był wikariusz naszej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i świętego Jana Bożego, ul. Jutrzenki 7 w Łodzi i zarazem katecheta Ks. Szymon Kierkiewicz. Jako bonifratrzy mieliśmy doskonałą okazję aby męskiej młodzieży przybliżyć istotę, sens powołania i ukazać zarówno zarys historyczny Zakonu jak i obecną sytuację w Polsce i na świecie. Nie mogło zabraknąć osoby Założyciela Zakonu św. Jana Bożego, patrona chorych, szpitali i pielęgniarzy.

Warto przy tej okazji nadmienić, że bonifratrzy wspólnie ze współpracownikami posługują w 53 krajach, na 5 kontynentach i prowadząc ponad czterysta dzieł apostolskich, w tym szpitali, poradni specjalistycznych i rehabilitacyjnych, domów dla starszych osób, a także dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia niektórych części klasztoru a także zadawania pytań, na które z przyjemnością udzieliliśmy odpowiedzi. W godzinie Apelu Maryjnego spotkaliśmy się na modlitwie w klasztornej kaplicy. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i udzieleniu zgromadzonym błogosławieństwa Bożego spotkanie zakończono. Niech Duch Święty prowadzi Młodzież po właściwych drogach.

Udostępnij