Autor: ks. Jarosław Magierski
Wyświetleń: 1277
Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych
Udostępnij

W najbliższym czasie – 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych. Jest to sposobność, żeby wyakcentować ogrom dobra, które każdego dnia rodzi się poprzez ofiarną pracę tysięcy osób reprezentujących wspomniane wyżej środowiska. To również okazja do zachęty, abyśmy wszyscy – indywidualnie i wspólnotowo, w naszych parafiach, wsparli darem życzliwej modlitwy Osoby, które w najróżniejszych placówkach medycznych towarzyszą nam samym i naszym bliskim.

W Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych podejmijmy też ufną modlitwę o dar beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Warto tu przypomnieć, że 11 marca br., w 50. rocznicę jej śmierci, w Wyższym Seminarium Duchownym uroczyście zakończono diecezjalny etap procesu łódzkiej Bohaterki z Auschwitz.

Trzeba też zauważyć, że do beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej jest potrzebny cud zdziałany przez Jej wstawiennictwo. Jeśli ktoś sam doświadczy takiej łaski lub będzie wiedział o tym, że ktoś doświadczył łaski cudu przez wstawiennictwo Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej proszony jest o zgłoszenie tego zdarzenia do Kurii Metropolitalnej Łódzkiej: ul. Ks. I. Skorupki 1, 90-458 Łódź.

Udostępnij