Autor: ks. Rafał Dobrowolski
Wyświetleń: 2050
 Reprezentanci Archidiecezji Łódzkiej finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej!
Udostępnij
W czwartek 4 kwietnia rozpoczął się Finał 34 Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku gospodarzem była diecezja Radomska. Olimpiada Teologii Katolickiej to długoletnia inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest zainteresowanie młodzieży wiedzą religijną. Tematem przewodnim tegorocznych igrzysk były: "Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła".
W Radomiu o tytuł Laureata walczyło 123 finalistów wyłonionych z etapów szkolnych i diecezjalnych. Łącznie w tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział 8000 uczniów szkół średnich.
– W programie Olimpiady znajdują się liczne atrakcje, a zapełniony czas pozwoli wszystkim finalistom na jeszcze lepsze przygotowanie się do finałowego egzaminu. Wydarzenie ma na celu nie tylko promowanie wiedzy teologicznej, ale także budowanie relacji między młodymi ludźmi z różnych części naszego kraju, tworząc silne więzi społeczne i duchowe. Finałowa gala, na której zostaną wręczone nagrody, zarówno te rzeczowe, jak i stypendia naukowe oraz możliwość studiowania na wybranych kierunkach, będzie dla młodzieży jednoczesnym ukoronowaniem zdobytej wiedzy. – mówią organizatorzy.
Archidiecezję Łódzką reprezentowali Amelia Gapys z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, Dominika Korytkowska z III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim i Jakub Żakieta z XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi. Duchową opieką i wsparciem był ks. Rafał Dobrowolski, wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Łodzi.
Czas spędzony w Radomiu to nie tylko szlif wiedzy ale i czas integracji oraz poznawania historii miasta Radomia. Odwiedziliśmy Muzeum Wsi Radomskiej, Radomską Farę, z którą związana przez Chrzest i Komunię Świętą jest Sługa Boża Wanda Malczewska oraz kościół Ojców Bernardynów, a wieczorem uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie młodzieży z Radomskiej Szkoły Muzycznej.

Po egzaminie pisemnym i ustnym ogłoszono wyniki. Nasi reprezentanci zostali finalistami 34 Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, a zwycięzcą Maciej Hypiak reprezentujący diecezję Przemyską.

Olimpiada Teologii Katolickiej jest organizowana przez Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Nauki oraz we współpracy z Komisją Wychowania Katolickiego KEP. Jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w Sandomierzu i już dziś zapraszamy do reprezentacji naszej Archidiecezji.
Udostępnij