Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 618
XXVII Niedziela Zwykła - 8 X 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 8 października 2023 r.

  1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):

godz. 10.00 –   Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;

godz. 11.00   –   konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;

godz. 11.45   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.30 –   posiłek dla wszystkich uczestników;

                     –   koncert;

godz. 14.00 –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

  1. W tym roku Kościół Środowisk Twórczych przeżywa Jubileusz 30-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy 14 października 2023 r. o godz. 17.00 do Kościoła Środowisk Twórczych na Mszę św. dziękczynną, której przewodniczyć będzie kard. Grzegorz Ryś, a o godz. 20.00 nastąpi premiera Teatru Logos „Rozmowy z diabłem – wielkie kazanie ks. Bernarda” Leszka Kołakowskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Nowym. Szczegółowy program obchodów na stronie www.eck.wlodzi.com
  2. Dnia 13 października o godz. 19.00 w Kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej (ul. Gogola 12), Fundacja Canto Pro Classica wraz z Fundacją Życie i Polską Operą Kameralną Arena, organizują koncert pt. „Dla Ciebie Polsko”. W koncercie usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz pieśni w hołdzie Matki Boskiej Jasnogórskiej, wpisujące się w 45. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża.
  3. W dniu 15 października br. przypada 54. rocznica śmierci sługi bożego o. Anzelma Gądka, kapłana, kandydata na ołtarze z naszej archidiecezji. W tym dniu, w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta), o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji.
  4. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.
Udostępnij