Autor: ks. Paweł Gabara
Wyświetleń: 470
Spotkania ze Świętymi | Św. Rita
Udostępnij

"Dzisiaj, kiedy obrzydza nam się świętość i ludzi, którzy zostali świętymi, np. św. Jana Pawła II, istnieje potrzeba zaprzyjaźnienia się z tymi, którzy codziennie wstawiają się za nami przed Bogiem" – mówił ks. Paweł Gabara podczas Mszy św. dla Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej.

Liturgia, której w kościele pw. św. app. Piotra i Pawła w Łodzi przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, poprzedzona była konferencją Jesteś kobietą, która może zostać świętą, wygłoszoną przez s. Dorotę Kowalewską – augustiankę. Świętą, przez którą zgromadzeni Bogu powierzali swoje sprawy, była św. Rita z Casia, nazywana świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. O jej nieustannym działaniu w życiu wielu ludzi uczestnicy mogli usłyszeć, słuchając świadectw osób, które św. Ricie przypisują cudowne wstawiennictwo.

Kolejne modlitewne spotkanie, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi, odbędzie się 20 grudnia o godz.18.30 kościele pw. św. app. Piotra i Pawła. Rozpocznie je konferencja, po której celebrowana będzie liturgia Mszy świętej.

Udostępnij
Galeria zdjęć