Autor: Ks. Piotr Szlufik SDB
Wyświetleń: 354
Salezjańskie półkolonie

Jak co roku Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przygotowało i zrealizowało półkolonie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W dwóch pierwszych tygodniach wakacji z tej formy zajęć skorzystało w sumie 60 osób. Każdy z turnusów miał swoją specyfikę. Pierwszy o charakterze sportowo-rekreacyjnej, natomiast drugi artystyczno-rekreacyjny. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. W planie półkolonii były m.in. modlitwa i słówko, integracja w grupach,  gry i zabawy oraz wspólny obiad.

Nie zabrakło również wyjścia do kina oraz sali zabaw. Ofertę programową uzupełniły wycieczki autokarowe – do Smardzewic (franciszkańskie sanktuarium św. Anny) i Tomaszowa Mazowieckiego (Niebieskie Źródła) – w pierwszym turnusie oraz do Sulejowa (kościół i klasztor cystersów) – w drugim tygodniu. Wszyscy uczestnicy tegorocznych półkolonii otrzymali pamiątkową smycz z identyfikatorem oraz książkę o pracy salezjanów przy ul. Wodnej, którzy w tym roku świętują 100-lecie swojej pracy przy ul. Wodnej.

Oratorium pragnie podziękować Wojewodzie Łódzkiemu (Kuratorium Oświaty) za dofinansowanie półkolonii oraz wszystkim wychowawcom, animatorom, salezjanom i osobom życzliwym, które zaangażowały się w przeprowadzenie półkolonii.