Autor: ks. Paweł Bogusz
Wyświetleń: 522
Światowy Dzień Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej 2021

Zbliża się coroczny Światowy Dzień Młodzieży. Do zeszłego roku obchodziliśmy go w Niedzielę Palmową i młodzież (głównie kandydaci do bierzmowania) brała udział w „Marszu dla Jezusa” i uroczystej Eucharystii w Łódzkiej Archikatedrze.

Dotychczasowa praktyka ulega zmianie. Od bieżącego roku papież Franciszek wskazał nową datę tego wydarzenia na Niedzielę Chrystusa Króla. W związku z tym zapraszamy młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który chcemy w tym roku przeżyć zarówno w samej Łodzi, jak i w poszczególnych regionach.

Bełchatów:

Obchody odbędą się w piątek  19 listopada  o godz. 19:00 w Narodzenia NMP w Bełchatowie. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Piotrków Trybunalski:

Obchody odbędą się w niedzielę 21.11 o godz. 14:30 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Koluszki:

W niedzielę 21 listopada o godzinie 17:00 w domu parafialnym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Będzie można wysłuchać świadectwa, doświadczyć wspólnoty i przeżyć Eucharystię.

Łask:

W niedzielę 28 listopada po wieczornej Mszy świętej w Kolegiacie o godzinie 18:00 odbędzie się uwielbienie z udziałem młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku.

Łódź:

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na obchody XXXVI Światowego Dnia Młodzieży z udziałem ks. abpa Grzegorza Rysia w sobotę 20 listopada br. o godz. 19:00 w kościele pw. św. Faustyny w Łodzi (plac Niepodległości 1). W programie świadectwo, konferencja, dzielenie w małych grupach i uwielbienie prowadzone przez o. Marcina Kowalewskiego CMF (zespół Fragua) i s. Joannę Jabłońską MC.

Sokolniki:

w sobotę 27 listopada godz. 18:00 w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie.