Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 602
XXVIII Niedziela Zwykła - 10 X 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 października 2021 r.

 1. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kurs przedmałżeński prowadzony online. Początek 13 października 2021 o godz. 19.00. Więcej informacji i zapisy na stronie www.domalzenstwa.pl/zapisy/. Ośrodek prowadzi również przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu chrztu, bierzmowania i eucharystii. Więcej informacji www.katechumenat-lodz.blogspot.com/.
 2. Zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej w Łódzkim Domu Kultury w następujące dni: 9, 10, 15, 16, 17, 31 października o godz. 15.30 oraz 30 października o godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie Łódzkiego Domu Kultury lub przez internet: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna. (Ks. abp Grzegorza Ryś prosi Księży Proboszczów o ułatwienie wiernym udziału w projekcjach, tak aby postać Sługi Bożej była znana jak najszerzej.)
 3. W dniu 15 października br. przypada 52. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka, kapłana, kandydata na ołtarze z naszej archidiecezji. W tym dniu, w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi przy ul. Liściastej, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji.
 4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na edycję młodzieżową Kursu Alpha (15-26 lat), składającego się z dziesięciu cotygodniowych spotkań z poczęstunkiem, filmem i rozmową. Spotkania w każdą środę WDoMu (Łódź, ul. Skorupki 13/1) o godz. 19.00. Dołączyć można do 20 października. Więcej informacji na www.mlodziwdomu.pl.
 5. Duszpasterstwo Rodzin i Sanktuarium Życia w Łodzi (Księża Pallotyni, ul. Łagiewnicka 197/201) zapraszają rodziców, którzy doświadczyli dramatu śmierci nieurodzonego dziecka na wspólną modlitwę 15 października w Dniu Dziecka Utraconego. W programie: o godz. 17.30 różaniec, o godz.18.00 Msza św. i po niej adoracja.
 6. Centrum Służby Rodzinie zaprasza na Kurs dla Małżeństw. Jest to seria spotkań, które pomogą każdej parze w pracy nad wzmocnieniem relacji i budowaniem silnego małżeństwa. Spotkania będą odbywały się we wtorki (od 19 października) o godz. 19.00 w budynku CSR w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a). Zapisy pod adresem mailowym i pod nr. tel.: 602 367 272. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej: www.csr.org.pl.
 7. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy, na początku pracy zawodowej) do udziału w spotkaniach: Kobiety kobietom, które cyklicznie odbywać się będą w każdy trzeci wtorek miesiąca w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi
  (ul. Nawrot 104). Pierwsze spotkanie, 19 października, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, po której gościem spotkania będzie s. Anna Maria Pudełko AP – psychopedagog powołań, autorka książek dla kobiet, w których porusza temat relacji międzyludzkich
  i relacji z Bogiem.