Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 446
I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych "Krajobraz Serca"

Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca,  odbędzie się w Łodzi, na terenie Parafii Św. Anny przy aleja marszałka Edwarda Śmigłego Rydza 24/26, 93-281 Łódź, w terminie: 9-24 października, 2021r.

Organizatorem Festiwalu jest fundacja Integracja JP II. Festiwal dedykowany jest pamięci św. Jana Pawła II a hasłem przewodnim są słowa św. Jana Pawła II „Dłonie są krajobrazem serca”.

Projekt "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".

Honorowy Patronat nad Festiwalem obejmuje: Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, Prof. Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego I Sportu, Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

Ideą Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Wydarzenie składać się będzie z cyklu konkursów obejmujących różne dziedziny sztuki oraz serii warsztatów i koncertów.

Do części konkursowej zapraszamy osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, w wieku 10-24 lat (z podziałem na uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych), z regionu łódzkiego, kierowane przez szkoły specjalne oraz placówki szkolno-wychowawcze.

Planujemy cztery kategorie konkursowe:

- Wokalistyka (soliści i zespoły)

- Sztuki Piękne (np. malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek, instalacje)

- Literatura (np. poezja, proza)

- Teatr (np. dramat, pantomima)

Naszym pragnieniem jest uhonorowanie zdobywców pierwszych miejsc nagrodami w formie stypendium artystycznego. Mamy wielką nadzieję, że tak trudno dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, unikatowe w tym środowisku rozwiązanie przyczyni się nie tylko do dalszego twórczego rozwoju, ale również pozwoli w profesjonalny sposób wesprzeć utalentowaną osobę w obraniu drogi życiowej związanej z działalnością artystyczną, kreatywną.

Informacje o Festiwalu znajdują się  na stronie: www.integracjajp2.pl w zakładce Festiwal Krajobraz Serca (https://www.integracjajp2.pl/KrajobrazSerca)