Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 364
Bp Marczak: świadkowie posłani przez Boga są pokorni i cisi podobnie jak ten, który ich posyła!

W drugim dniu roku – wspominając świętych biskupów Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – porannej Mszy świętej z kaplicy domu biskupów łódzkich przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Kaznodzieja podczas homilii wskazał, że ewangelia o świadectwie Jana Chrzciciela poprzedzona jest zdaniem mówiącym, że Boga nikt nigdy nie widział, a ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca – o Nim pouczył. Jezus jest jedynym wiarygodnym – bo zna Boga - widział i poznał Ojca i kocha Go Duchem Świętym. – zauważył hierarcha.

- Jezus wie kim jest Ojciec, bo On jest w Ojcu, a Ojciec jest w Nim. To J Chrystus przynosi świadectwo o Bogu żywym i prawdziwym. Pierwszym świadkiem Boga – Jezusa jest Jan Chrzciciel. Świadkiem, który jest bardzo pokorny, bo odmawia bycia prorokiem i Eliaszem , a jest jedynie głosem, który wskazuje na Jezusa jako Mesjasza Bożego. – dodał.

- Bóg stworzył nas jako wspólnotę, a dociera do nas przez drugiego człowieka. Myślę, że każdy z nas ma w sercu takich świadków dzięki którym możemy uwierzyć i kroczyć drogą światłości. Świadek wiarygodny – prawdziwy objawiający Boga jest cichy i pokorny, a sam staje się tylko Głosem i naśladuje tego, który go posyła. – podkreślił bp Marek.

Jutro poranna Msza święta transmitowana on-line na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz stronie www.archdiecezja.lodz.pl o godz. 9:30. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup metropolita łódzki.