Autor: ks. Kamil Gregorczyk
Wyświetleń: 1511
We wspólnocie - to jest to! - Rekolekcje Oazowe w Ochotnicy Dolnej

Ochotnica Dolna to niewielka miejscowość nieopodal Nowego Targu w której 60 uczestników wraz z animatorami  przeżywało rekolekcje Oazy Nowej Drogi 3 stopnia. Młodzież Ruchu Światło - Życie pochodząca w większości z naszej archidiecezji w ciągu minionych 15 dni poznawała Kościół jako wspólnotę.

Moderatorem był ks. Sylwester Markowiak - wikariusz parafii p.w. Najświętszej Eucharystii w Łodzi, a jego pomocnikiem ks. Kamil Gregorczyk - neoprezbiter. Razem z animatorami: Aleksandrą Klimas, Anną Kowalską, Ewą Łuczak, Julią Kolmagą, Kacprem Antkowiakiem, Piotrem Jakubowskim oraz Marią Olszewską - odpowiedzialną świecką, tworzyli klimat ewangelizacji poprzez modlitwę, pracę, zabawę, szkolenia i wspólny wypoczynek.

W świadectwie Zuzanny, uczestniczki rekolekcji mogliśmy usłyszeć, że tegoroczna oaza była dla niej czasem przekonania się o realnym działaniu Boga w jej życiu mimo wielu trudności. Ruch Światło-Życie to sposób na pogłębienie wiary w Boga Żyjącego i działającego w Kościele poprzez sakramenty. W trakcie rekolekcji oprócz uwielbienia czy medytacji Słowa Bożego mamy czas na przyjaźnie - wskazuje jedna z uczestniczek.

Rekolekcje oazowe są super, bo z nimi mija rutyna i nuda - wtrąca inny uczestnik. Jeśli szukasz wyjaśnienia takich kwestii jak to kim jesteś i komu zawdzięczasz swoje życie to Ruch Światło-Życie jest właśnie dla ciebie. Jesteśmy wdzięczni za miło spędzony czas i nie możemy się doczekać tego co jeszcze przed nami.

Galeria zdjęć