Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2137
W labiryncie świata "o problemach współczesnego chrześcijaństwa"

"O problemach współczesnego chrześcijaństwa" w poniedziałkowy wieczór w Filharmonii Rzeszowskiej dyskutowali arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki oraz Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Rozmowę poprowadził współpracujący z Tygodnikiem powszechnym Wojciech Bonowicz.

Czy zatem chrześcijaństwo współcześnie przeżywa kryzys? Czy religia, która istnieje od dwóch tysięcy lat i która ukształtowała Europę, obecnie znajduje się w odwrocie? A może tytułowe „problemy współczesnego chrześcijaństwa” to jedynie naturalne dla każdej epoki ścieranie się dwóch zawsze odmiennych porządków – doczesnego i wiecznego? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielili wyjątkowi dyskutanci pierwszego spotkania w ramach nowego cyklu „W labiryncie świata”.

Cykl paneli dyskusyjnych „W labiryncie świata” realizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Projekt realizowany jest we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym". Współorganizatorem spotkania otwierającego pierwszą edycję cyklu będzie Fundacja Tygodnika Powszechnego.

Idea organizacji cyklu zrodziła się w odpowiedzi na zainteresowanie i sugestie kierowane do organizatorów przez słuchaczy cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce”, które nasza uczelnia realizuje z  sukcesem już od kilku lat.

Dążąc do zmiany formuły spotkań organizowanych w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”, wydarzenia realizowane w ramach projektu „W labiryncie świata” będą miały charakter paneli dyskusyjnych, w trakcie których podejmowane będą ważne tematy o charakterze społeczno-kulturalnym.


tekst: materiały prasowe