27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
XXXIII Niedziela Zwykła – 17 XI 2019
12:20 | 16.11.2019 | Wyświetleń: 448 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 17 listopada 2019 r.

1. Wydział Katechetyczny zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w dniu 18 listopada o godz. 18.00 do swojej siedziby (ul. Skorupki 3). W programie wykład Ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Kurii oraz Msza św. w kaplicy DA5.

2. Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) zaprasza na ,,Chrześcijańskie Andrzejki” w sobotę 23 listopada 2019 o godz. 19.00.

3. Uroczysko Porszewice zaprasza na rekolekcje „Jonasz – znak na Adwent”, które odbędą się między 29 listopada a 1 grudnia br. Rekolekcje rozpoczynają się wieczorem w piątek, a kończą niedzielnym obiadem. W programie codzienna Eucharystia, cztery konferencje, czas na indywidualną modlitwę, adorację oraz spowiedź. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Szymczak OP – kaznodzieja i sekretarz Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi. Obecnie głosi rekolekcje wspólnotom parafialnym, grupom duszpasterskim, wspólnotom świeckich i duchownych. Jest również członkiem zespołu redakcyjnego portalu dominikanie.pl. Zapisy na rekolekcje odbywają się za pomocą formularza: https://forms.gle/1MvfxPHBsVJuRhnj9. Koszt: 250 zł (zakwaterowanie + wyżywienie).

4. Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. To największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu. Eliminacje regionalne odbędą się w 34 miejscowościach w Polsce, m.in. 9 grudnia  w Łodzi i 10 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Będziński finał Festiwalu, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 9-11 stycznia 2020 r., a Koncert Galowy z ogłoszeniem zwycięzców 12 stycznia 2020 r. o godz. 16.00. Finał Festiwalu będzie transmitowany na żywo w Internecie.Tegoroczny Festiwal to także konkurs plastyczny na indywidualne lub zbiorowe wykonanie gwiazdy kolędniczej. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone i wykorzystane w dekoracji Koncertu Galowego Festiwalu. Szczegółowe informacje, regulaminy Festiwalu i konkursu plastycznego oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Polska Spółka Gazownictwa.