27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Pątnicy z 94. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej dotarli na Jasną Górę
17:16 | 24.08.2019 | Wyświetleń: 1927 | Autor: ks. Paweł Kłys

Po czterech dniach drogi i pokonaniu 130 km pątnicy z 94. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej dotarli do tronu Królowej Polski. Po przywitaniu przez pasterza diecezji – księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, który czekał na łodzian przy wejściu na błonia jasnogórskie –  pątnicy klęcząc lub kładąc się krzyżem na ziemi, oddali cześć Matce Bożej Jasnogórskiej ofiarowując Jej intencje, z którymi przybyli do Częstochowy.

– Cieszę się, że mogłem w tym roku pielgrzymować także z takimi grupami, z którymi w roku ubiegłym nie mogłem pielgrzymować. Wędrowałem ze Zgierzem, przez chwilę byłem na pielgrzymce z Koluszkami – ale to nadrobimy w przyszłym roku – mogłem się przejść z Aleksandrowem Łódzkim i z Łaskiem. To jest taka specyfika pielgrzymowania z Łodzi, że rejony, miejscowości, parafie organizują się same na pielgrzymkę i właściwie można zobaczyć tę wielką wspólnotę naszej diecezji podczas wieczornej Mszy świętej o godz. 19:00 Pielgrzymka, to piękne doświadczenie Kościoła, doświadczenie ludzi, którzy mają odwagę się ruszyć i złożyć ofiarę ze swojego wolnego czasu, z urlopu. – zauważył arcybiskup.

Następnie udali się do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej, by pokłonić się swojej Matce i Królowej. Wśród tegorocznych pątników znalazły się dwie młode pary, które wprowadziły przed jasnogórski szczyt grupę trzecią i czwartą łódzkiej pielgrzymki.

O godzinie 19:00 pątnicy wezmą udział we Mszy świętej nowennowej przygotowującej do uroczystości odpustowych Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie w Apelu Jasnogórskim.

zobacz także: 94. Piesza Pielgrzymka Łódzka #4