Archidiecezja Łódzka
Łask: I Męska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
12:23 | 07.08.2019 | Wyświetleń: 1450 | Autor: Mariusz Milewski

” Zło dobrem zwyciężaj” z takim hasłem na piersiach po raz pierwszy z parafii pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łasku ruszyła Męska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę.

W sobotę 27 lipca przed kościołem parafialnym stawiło się 6 mężczyzn chcących zawieźć intencje przed tron Matki. Po modlitwie, poświęceniu rowerów i błogosławieństwie, którego udzielił ks. Jarosław Wojtal, Pątnicy wyruszyli w drogę w asyście Policji.

W drodze na Jasną Górę w kościele w Nowej Brzeźnicy, był czas na modlitwę różańcową prowadzoną przez ks. Jarosława. Po dotarciu na miejsce i złożeniu czerwonych róż u stóp Najświętszej Marii Panny, pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej. Wieczorem wszyscy udali się na Akatyst i Apel Jasnogórski.

Niedziela 28 lipca była dniem powrotu do Łasku. Rano o godzinie 7:30 pielgrzymi zebrali się na Wałach Jasnogórskich aby przejść Drogę Krzyżową, której rozważania przygotował każdy we własnym zakresie. Po Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, wyruszyli w drogę powrotną. Zmęczeni, ale radośni, cali i zdrowi wrócili ok godziny 18 do kościoła parafialnego na Mszę popołudniową.

W czasie dwóch dni przejechane zostały 204 km. Mamy nadzieję, że formuła się utrzyma i w kolejnych latach będą kolejne edycje pielgrzymki z Łasku, być może międzyparafialnej.