Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: obyśmy byli w bliskości z Jezusem, obyśmy nie ustali w drodze! – Msza św. w kaplicy M. B. Częstochowskiej
11:34 | 25.08.2019 | Wyświetleń: 1483 | Autor: ks. Paweł Kłys

-Aby być znajomym Jezusa, żeby On miał wgląd w ciebie, musisz być z Nim ciągle w drodze. Chodzi o relację która jest bliska, która jest ciągle – bo wybrał nas do tego spotkania Ten, który jest ciągle w drodze! Obyście – obyśmy nie ustali w drodze. Nie ustajemy, ponieważ jesteśmy z Nim w bliskości! – mówił ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, podczas porannej Mszy Św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu.

Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy świętej dla pielgrzymów Archidiecezji Łódzkiej. Odnosząc się do niedzielnej ewangelii łódzki pasterz powiedział: Jezus jest cały czas w drodze. Rozumiemy to dobrze po ostatnich pięciu czy sześciu dniach naszego pielgrzymowania. Jezus jest cały czas w drodze i tak naprawdę to On zna tych, którzy zdecydują się gdziekolwiek z Nim pójść. Pytają mnie dziennikarze: dlaczego chodzę na pielgrzymkę. Jak to czemu? A gdzie można lepiej poznać diecezję? Siedząc w kurii i czekając, aż ktoś łaskawie przyjdzie? Jak się wybierzesz z ludźmi w drogę, to ich poznajesz. Jezus zna ludzi, którzy wraz z Nim są w drodze. – tłumaczył arcybiskup.

– Poznajemy Jezusa, kiedy wyruszamy z Nim w drogę, kiedy jesteśmy z Nim w drodze. Nie wystarczy powiedzieć: ja Cię kiedyś widziałem, kiedyś byłeś u mnie w mieście. Nie wystarczy powiedzieć Panu Jezusowi, byliśmy razem na pielgrzymce – nie pamiętam – w 2019 roku. Ta pielgrzymka już była, jej już nie ma. Jezus jest już dalej. Teraz my możemy nostalgicznie zobaczyć zdjęcia, obejrzeć filmy – zatrzymać się w miejscu i rozważać jak to było pięknie, a Jezus… On jest już dalej. Jak będziesz tkwił w jednym miejscu, to usłyszysz – nie wiem skąd jesteś! – zauważył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem kończącym liturgię ksiądz arcybiskup w modlitwie zawierzył Matce Boskiej Częstochowskiej rodziny Archidiecezji Łódzkiej, a następnie podziękował wszystkim pątnikom za ich trud wspólnego pielgrzymowania do domu Matki.

Dziś pielgrzymi wezmą jeszcze udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz w spotkaniu młodzieży, które tradycyjnie odbywa się w sali o. Kordeckiego o godz. 15:00. Jutro – w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej będą uczestniczyć w sumie odpustowej przed szczytem jasnogórskim o godz. 11:00.