Archidiecezja Łódzka
XVII Niedziela Zwykła – 28 VII 2019
12:03 | 27.07.2019 | Wyświetleń: 737 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 28 lipca 2019 r.

1. W dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się „Maxfestiwal”, czyli rekolekcyjne spotkanie młodych w duchu św. Franciszka z Asyżu i św. Maksymiliana. Franciszkanie zapraszają młodzież wraz z duszpasterzami, siostrami zakonnymi oraz opiekunami grup. Szczegóły oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie www.maxfestiwal.pl

2. Ośrodek Duszpasterski Policji w Łodzi zaprasza 30 lipca 2019 r. o godz. 18.00 do Bazyliki Archikatedralnej na Mszę św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego w intencji Policji Państwowej z racji 100-lecia jej powstania. Po zakończonej liturgii na placu przed Katedrą odbędzie się Apel Okolicznościowy zakończony defiladą oraz prezentacją sprzętu policyjnego.

3. 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Marczaka w czwartek 1 sierpnia o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Diecezji Łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.

4. Ksiądz Biskup Józef Rozwadowski, czwarty ordynariusz w historii Diecezji Łódzkiej, pełnił posługę pasterską w latach 1968-1986. Zapraszamy w sobotę 3 sierpnia, w 23. rocznicę śmierci, o godz. 18.00 do Archikatedry Łódzkiej na Mszę św. w Jego intencji celebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Marczaka.

5. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do skorzystania z:
bezpłatnej pomocy psychologicznej dla małżeństw/par w kryzysie, w ramach 3 edycji programu Małżeńskie SOS,
bezpłatnej grupy wsparcia dla osób, które borykają się z problemem uzależnienia od alkoholu wśród najbliższych członków rodziny lub znajomych.
Zapisy do obu programów już trwają. Szczegółowe informacje o udzielanej pomocy dostępne są na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.