Archidiecezja Łódzka
Rok ks. Sławomira Sosnowskiego jako Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi
09:00 | 27.06.2019 | Wyświetleń: 1100 | Autor: ks. Paweł Kłys

W tych dnach mija dokładnie rok, od decyzji księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, który mianował ks. dra Sławomira Sosnowskiego – Ojca Ogniska Miłości w Olszy i wykładowcę liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi – rektorem tejże uczelni.

Z tej racji ksiądz rektor udzielił wywiadu portalowi Archidiecezja Łódzka, w którym podsumowuje miniony rok, który był rokiem dobrego doświadczenia, rokiem ubogacającym – jak określa go sam rektor.

– Jak ja zaczynałem seminarium było nas 96, a jak kończyłem było 120 kleryków. – mówi w wywiadzie ksiądz rektor. – Wówczas nasze relacje z przełożonymi były zupełnie inne. Nawet z ojcem duchownym mieliśmy jedno spotkanie w semestrze – dziś jest jedno na dwa tygodnie. Poziom otwartości, chęci spotkania dziś jest zupełnie inny niż dawniej. Dziś klerycy zapraszają na pizzę, mają pragnienie bycia razem, opowiadania o sobie, co pokazuje bardzo duży poziom zaufania. To jest dla mnie najmilsze doświadczenie tego roku. – dzieli się ks. Sosnowski.

Z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia urzędu rektora WSD życzymy Księdzu Rektorowi dużo sił i wytrwałości w kształtowaniu nowych kapłanów, którzy w przyszłości będą głosicielami Dobrej Nowiny i Szafarzami Sakramentów Świętych, a na czas wakacji dużo wypoczynku i regeneracji przed kolejnym rokiem akademickim, który obfitować będzie w liczne nowości.

zobacz także: WYWIAD Z KS. DR. SŁAWOMIREM SOSNOWSKIM – NOWYM REKTOREM WSD W ŁODZI