Archidiecezja Łódzka
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 IV 2019
12:00 | 27.04.2019 | Wyświetleń: 790 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 28 kwietnia 2019 r.

1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej w dniu dzisiejszym przed kościołami wszystkich łódzkich parafii prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców zniszczonego przez wojnę Aleppo. Nasza Archidiecezja włącza się także czynnie w trwające od piątku miejskie wydarzenie „Łódź dla Aleppo”, dzięki któremu w geście solidarności miasto Łódź wspiera mieszkańców Syrii.

2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza w sobotę 4 maja br. na kolejny publiczny różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła oo. Jezuitów odmawiając różaniec.

3. Przypominamy, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oo. Franciszkanów istnieje możliwość spowiedzi.

4. We wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej prowadzona jest zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Ofiary zebrane w łódzkich parafiach przeznaczone zostaną na rzecz zniszczonego przez wojnę Aleppo.

5. „Przewodnik Katolicki” został wprowadzony do Archidiecezji Łódzkiej na prośbę Ks. Abp. Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego obok istniejących już tytułów „Niedzieli”, „Idziemy”, a w niektórych parafiach „Gościa Niedzielnego”. Jest to pismo adresowane do zupełnie innej grupy odbiorców niż ww. tytuły. Ksiądz Arcybiskup bardzo prosi Wielebnych Księży o życzliwe przyjęcie nowego pisma i pomoc w jego wolnorynkowej dystrybucji.

6. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się w poniedziałek 13 maja 2019 r. w parafii pw. św. Józefa (ul. Ogrodowa 22) o godz.19.00. Kurs zakończy się 10 czerwca. Zapisy pod nr tel. 503 143 321 lub w parafialnej poradni rodzinnej. Informacje dostępne są na stronie: www.jozef.org.pl

7. Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Zgierzu (ul. Łagiewnicka 76) zaprasza narzeczonych na „Wieczory dla zakochanych” 25 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00. Spotkania te są kursem przedmałżeńskim przeprowadzanym przez duszpasterza oraz pary małżeńskie zrzeszone w Stowarzyszeniu „Spotkania Małżeńskie”.
(Kontakt – ks. Łukasz Tarnawski: nr tel. 516 180 117, mail: xlukaszT@gmail.com. Więcej informacji na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl)