Archidiecezja Łódzka
Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 I 2019
12:00 | 12.01.2019 | Wyświetleń: 636 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 13 stycznia 2019 r. 

1. Dziś rozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest  w gablocie.

2. Nie przychodzę, aby zatracać (Oz 11, 9) to hasło XXII Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku w Łodzi obchody będą miały charakter centralny.

3. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 9 stycznia 2019 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw borykających się  z brakiem dziecka – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

4. Ośrodek Rekolekcyjno-Konferencyjny w Porszewicach zaprasza na warsztaty liturgiczne MUZYKA-TEATR w dniach 15-17 lutego 2019 r. Prowadzący: warsztat muzyczny – Jakub Tomalak, Weronika Urbańczyk-Łubisz oraz Paweł Bębenek; warsztat teatralny – Teatr LOGOS. Koszt warsztatów wynosi 150 zł. Zapisy i informacje znajdziemy na stronie internetowej: www.uroczyskoporszewice.pl

5. Wspólnota Benedyktyńska św. Hildegardy zaprasza na kolejne spotkanie z benedyktynem
o. Włodzimierzem Zatorskim w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 do dolnego kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Tematem spotkania będzie wprowadzenie w Lectio Divina. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. połączoną z nieszporami.

6. Zapraszamy do modlitwy w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej w czwartek 17 stycznia o godz. 18.00.

7. Centrum Służby Rodzinie zaprasza na II Łódzką Konferencję Wychowawczą organizowaną przez Fundację Żywioły, która odbędzie się 19 stycznia 2019 roku o godz. 9.00 w auli Wydziału Nauk Geograficznych UŁ (ul. Kopcińskiego 31a). Prelegentami będą m.in.: Ks. Abp Grzegorz Ryś oraz p. Jacek Pulikowski. Więcej informacji na plakatach i stronach internetowych.

8. Kuria Metropolitalna Łódzka przypomina, że w styczniu nie będzie udzielany sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej. Najbliższym termin to II piątek lutego (8 lutego 2019 r.) o godz. 18.00.

9. W związku z kwestionariuszem sprawozdawczym, który co roku przekazuje się do Stolicy Apostolskiej, Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie prosi o wypełnienie formularza za rok 2018 i przesłanie go do Wydziału Finansowego do 16 stycznia.

10. W ubiegłym tygodniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi przekazał do Kurii ulotki dotyczące rodzicielstwa zastępczego. Za zgodą Ks. Abpa Grzegorza Rysia zostały rozdzielone do parafii na terenie Łodzi i sąsiednich dekanatów. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią i w miarę możliwości poszczególnych środowisk duszpasterskich do wsparcia starań o zapewnienie jak największego grona dobrych rodziców zastępczych dla dzieci pozbawionych właściwej opieki i potrzebnych wzorców wychowawczych.

11. W najbliższym czasie za zgodą Księdza Arcybiskupa zostanie przeprowadzona w parafiach naszej Archidiecezji zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i AGD, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zbiórka ta będzie dokonywana wyłącznie za zgodą Ks. Proboszczów. W tym celu przedstawiciele Fundacji Pro Misjo i niewspółpracującej z nią firmy Green Office Ecologic będą się indywidualnie kontaktować z Ks. Proboszczami.