Archidiecezja Łódzka
XXXI Niedziela Zwykła – 4 XI 2018
12:00 | 03.11.2018 | Wyświetleń: 639 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 4 listopada 2018 r.

1. Zgodnie ze swoim statutem Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować w Bazylice Archikatedralnej Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę 7 listopada o godz. 12.00. Po Mszy św. w krypcie biskupów łódzkich odbędą się modlitwy w intencji wszystkich zmarłych biskupów.

2. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.

3. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.”

Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą do przygotowania wspólnego posiłku
i spotkania dla najuboższych w parafii.

4. Naszą powinnością jest pielęgnować pamięć o ogromie cierpienia polskich dzieci pochodzących z terenu całej okupowanej przez Niemców Polski i uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka w czwartek 8 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26), aby upamiętnić najmłodsze ofiary II wojny światowej.

5. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie pt.: „Nierozerwalność małżeństwa w adhortacji Papieża Franciszka Amoris laetitia”, które odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 w dolnym kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). (Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński – paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430)

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do Częstochowy na rekolekcje dla kapelanów placówek medycznych, które odbędą się w dniach  5-8 listopada 2018 r. Rozważania rekolekcyjne wygłosi Ks. Bp Henryk Ciereszko. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia (www.kdsz.pl) oraz u Ks. Juliusza Lasonia (tel. 504 599 221).

7. Zgodnie z postanowieniem Ks. Abpa Grzegorza Rysia informujemy, że CARITAS Archidiecezji Łódzkiej przygotowała obrazki kolędowe, które do 15 grudnia zostaną przekazane parafiom wraz z prasą katolicką.

8. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej pragnie zaprosić wszystkie parafie z miasta Łodzi do wzięcia udział w eliminacjach XI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.
Turniej eliminacyjny odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
Ministrant (roczniki 2007-2011),
Lektor Młodszy (roczniki 2003-2006),
Lektor Starszy (roczniki 1998-2002).
Eliminacje zostaną rozegrane 1 grudnia 2018 roku (sobota) w ośrodku sportowym VeraSport (Łódź, ul. Siewna 15) w godz. od 8.00 do 16.00. Drużyny zgłaszać można drogą mailową na adres: slo2018lodz@gmail.com lub przez odebranie karty zgłoszeniowej w Referacie ds. Dystrybucji Prasy Katolickiej (Łódź, ks. I. Skorupki 3). Zgłoszenia trwają do 25 listopada 2018 roku.