Archidiecezja Łódzka
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Łodzi
08:02 | 27.11.2018 | Wyświetleń: 451

Już w najbliższy poniedziałek tj. 3 grudnia br. obchodzony będzie Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My, Fundacja Celeste oraz Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny” jako Partnerstwo,  realizuje na terenie powiatów miejskiego Łódzkiego i Zgierskiego projekt pn.: TRANSFER: innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska. II etap – testowanie modelu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W związku z łódzkimi obchodami Dnia Osób Niepełnosprawnych gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w akcje, które będą organizowane w tym dniu na terenie miasta Łodzi.

W godzinach 12.00-12.45 na Placu Wolności odbędzie się impreza plenerowa o charakterze integracyjnym i edukacyjnym z udziałem władz centralnych, władz miasta, Regionu, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców Łodzi. Kluczowym punktem spotkania będzie Podpisanie Deklaracji Wspierania Osób Chorujących Psychicznie w Regionie Łódzkim

– Ufamy, że upowszechnienie treści Deklaracji w Regionie Łódzkim w znaczący sposób wspomoże efektywną i skuteczną realizację projektu TRANSFER, którego głównym celem jest poprawa jakości działań w obszarze zdrowia psychicznego poprzez przetestowanie środowiskowego Modelu leczenia i rehabilitacji osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, zakładającego poprawę dostępności, zakresu i skuteczności usług psychiatrycznych. – czytamy w zaproszeniu organizatorów poniedziałkowej akcji.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Łodzi do zamanifestowania w tym dniu naszej solidarności z osobami Niepełnosprawnymi i pokazania Im, że nie są same.