Archidiecezja Łódzka
Pabianice: Noc Świętych
11:36 | 05.11.2018 | Wyświetleń: 235

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w kościele parafialnym św. Maksymiliana w Pabianicach po raz kolejny odbyło się spotkanie modlitewne Noc Świętych.

W jego trakcie młodzież wraz ze studentami wnosząc następujące relikwie: św. Stanisława Kostki, św. Rafała Kalinowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, Św. Feliksa z Kantalicjo, św. Marcina, św. Wita, bł. Karoliny Kózkówny, św. Petroneli, św. Tekli, bł. Jerzego Popiełuszko, św. O. Pio, bł. Józefa Stanka, bł. Angeli Truszkowskiej, św. Jana Pawła II oraz św. Maksymiliana, przedstawiała również sylwetki Świętych i Błogosławionych.

A po odczytaniu fragmentu Ewangelii ks. Łukasz Nowak wygłosił konferencje nt. Sakramentu spowiedzi. Następnie uwielbialiśmy Najświętszy Sakrament Litanią do Wszystkich Świętych i wsłuchiwaliśmy się w to co do nas mówi w chwili ciszy. Całość zakończona została błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego modlitewnego Nabożeństwa oraz ks. Dariuszowi Wyrodzie, wraz z młodzieżą z Zespołu muzycznego Arka i z parafii Górki Pabianickiej i Miłosierdzia Bożego za oprawę muzyczną.