Archidiecezja Łódzka
Liturgia pokutna zakończyła pierwszy dzień pielgrzymowania łodzian do Częstochowy
23:55 | 21.08.2018 | Wyświetleń: 1940

Liturgią pokutną sprawowaną w przez kardynała Konrada Krajewskiego w par. Dłutów, abpa Grzegorza Rysia w Wadlewie oraz oo. Franciszkanów w Leszczynach zakończył się pierwszy etap pielgrzymowania łodzian do tronu Matki i Królowej Polski w Częstochowie.

O tym jak ważne i istotne jest Miłosierdzie, które otrzymujemy od Boga całkowicie za darmo mówił w swojej homilii jałmużnik papieski kard Krajewski. Wskazał on na to, że – Miłosierdzie jest skandaliczne i bezwarunkowe. Ono po prostu jest i nie można sobie na nie zasłużyć, ono po prostu jest! (…) My najpierw żądamy sprawiedliwości, a potem się zobaczy! Bóg działa zupełnie inaczej! Bóg okazuje miłosierdzie, bo ono wyprzedza sprawiedliwość! – zaznaczył kardynał.

– Jezus zmartwychwstały czeka dziś na każdego z nas w konfesjonale. Najpierw trzeba Jego spotkać. Doświadczyć Jego bezwarunkowego miłosierdzia, a potem zaczną się dziać cuda – gwarantuję wam to! Zaczną się dziać cuda! – podkreślił.

– Od lat przychodzę do konfesjonału z tym samym grzechem, a Jezus mówi: mam dla Ciebie świetny plan! Nie grzesz więcej! Jezus przy spowiedzi mówi do ciebie – kocham cię! Idź i nie grzesz! Idź i bądź wiosną! Idź i bądź piękny! – dodał jałmużnik papieski.

W Wadlewie słowo do pielgrzymów skierował Metropolita Łódzki. „Spowiedź z zewnątrz wygląda upokarzająco. Jednak człowiek, który wejdzie do środka tego wydarzenia, który wejdzie do środka Sakramentu Pokuty, zawsze przeżywa to, że odnajduje swoją godność. Chrystus nigdy człowieka nie upokarza (…) Jak prosisz Boga o miłosierdzie, to On razem z tobą koncentruje się na twojej godności. Nie na twoich grzechach czy słabościach. Nie zdziwicie Boga swoimi grzechami. On się z tobą razem koncentruje na twojej godności. Ufaj dziecko”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Po wspólnym odmówieniu spowiedzi powszechnej i modlitwie Ojcze nasz, kapłani uczestniczący w pielgrzymce posługiwali sakramentem pokuty w konfesjonałach ustawionych w świątyni i na zewnątrz Kościoła.