Archidiecezja Łódzka
Małżeńskie SOS – pomoc psychologiczna dla par. Edycja 2.
15:56 | 31.07.2018 | Wyświetleń: 917

Informacja prasowa Centrum Służby Rodzinie zaprasza pary, które znalazły się w kryzysie do udziału w bezpłatnej krótkoterminowej terapii psychologicznej. Każda para będzie miała możliwość odbycia pięciu indywidualnych spotkań z psychologiem, podczas których wspólnie zdiagnozują źródło kryzysu w związku, określą cele pracy oraz uzgodnią i urealnią oczekiwania małżonków/partnerów wobec siebie. Częstotliwość spotkań będzie ustalona indywidualnie z każdą parą.

– Czynników, które mogą powodować nieporozumienia w małżeństwie i oddalanie się małżonków od siebie jest wiele – wśród tych wymienianych najczęściej jest niezgodność charakterów, zdrada, przemoc psychiczna lub fizyczna. Wiele par boryka się także z problemami finansowymi, cierpi z powodu bezpłodności lub poronienia i utraty dziecka. Czę- sto mimo dobrej woli i chęci przezwyciężenia problemu, bez pomocy osoby trzeciej nie są w stanie wyjść z kryzysu. Krótkoterminowa terapia, którą rozpoczynamy w Centrum Służby Rodzinie, ma przynieść realną pomoc małżeństwom mającym trudności w rozmawianiu o własnych uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach – mówi Aneta Szustak, koordynator projektu.

Projekt „Małżeńskie SOS – pomoc psychologiczna dla par. Edycja 2” jest skierowany do par z Łodzi i terenu woj. łódzkiego. Będzie realizowany od lipca do grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje i zapisy: Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a, tel. 607 131 131.

Projekt jest finansowany z budżetu Województwa Łódzkiego. Więcej o Centrum Służby Rodzinie: Centrum Służby Rodzinie od blisko 20 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne, socjalne a także grupę wsparcia dla osób współuzależnionych. Prowadzi także Szkołę Rodzicielstwa, która przygotowuje do porodu i pełnienia ról rodzicielskich. W strukturach Centrum Służby Rodzinie działa Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej, Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny oraz świetlica środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni”.