Archidiecezja Łódzka
Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny 2018
23:00 | 17.06.2018 | Wyświetleń: 2073

Ponad tysiąc Łodzian wzięło udział w tegorocznym łódzkim Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz rozpoczął się na Placu Kościelnym, gdzie do uczestników słowo skierował Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki mówił, że nikt na świecie nie jest przypadkowy. „Nikt na świecie nie znalazł się niechcący. Każdy kto jest na świecie znalazł się na nim z pragnienia, z przewidzenia, z postanowienia Bożego. Nikt nie jest przypadkowy. Bóg chce każdego”- podkreślił Abp Ryś.

Dalej mówił, że „bycie stworzonym przez Boga oznacza bycie sensownym, bycie dobrym, potrzebnym, akceptowanym, dlatego zależy nam na każdym momencie ludzkiego życia.” Metropolita Łódzki prosił także, aby uczestnicy Marszu modlili się za każdego człowieka, by otwierał się najpierw na dar własnego życia i przyjmował je od Boga w każdym momencie.

Po błogosławieństwie Księdza Arcybiskupa łódzki Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył w kierunku Parku im. A. Mickiewicza na Julianowie. Tam odbył się festyn rodzinny, podczas którego dzieci razem z rodzicami mogły uczestniczyć w licznych atrakcjach. Na początku zatańczono Poloneza na 100 par, aby w ten sposób uczcić także 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Można było nabyć cegiełki z których dochód przeznaczony będzie na budowę Domu Arka w Łodzi. Domu dla dorosłych osób niepełnosprawnych.