In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
25 kwietnia 2024

Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje wielkopostne, głosił je ks. Dominik Sujecki, postulator procesu beatyfikacji sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Przez kolejne dni rozważał słowo Boże zawarte w czytaniach mszalnych, przygotowujące nas do Triduum Paschalnego.
Zwrócił uwagę, że to nie my się zbawiamy, jak wydawało się św. Piotrowi, który zapewniał Jezusa, że życie odda za Niego. Ale to Chrystus nas zbawił, umierając za nas na krzyżu, a my chcemy dzisiaj na to odpowiedzieć. Judasz zrozumiał, że popełnił grzech, ale nie była to prawdziwa skrucha, przerodziła się w rozpacz. Judasz zapomniał, że Bóg jest większy niż nasza słabość, grzeszność. On daje siłę do przemiany życia. To co jest niemożliwe po ludzku, możliwe jest dla Pana Boga. Weszliśmy z Jezusem na drogę nawrócenia prowadzącą nas na Golgotę, chcemy jak Maria w Betanii oddać Bogu to, co mamy najcenniejsze, widzimy miłość Boga taką, jaką doświadczył św. Piotr, kiedy gorzko zapłakał. Miłość, która jest światłem, która jest w stanie przeniknąć największą ludzką ciemność i dać nam prawdziwą nadzieję.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego