In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

O nas

Dzięki udzielonej nam szczególnej łasce Bożej, która jest zarazem ową "najlepszą cząstką" (Łk 10,42) jesteśmy zakonem kontemplacyjnym. Naszym zasadniczym celem jest uwielbienie Boga przez realizację osobistej świętości oraz pomoc Kościołowi w jego zbawczym dziele przez modlitwę, pokutę oraz ofiarę życia. Te ideały realizujemy w duchu św. Franciszka z Asyżu i za jego przykładem żyjemy według trzech rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

W zakresie pracy apostolskiej niesiemy pomoc chorym i potrzebującym, prowadzimy przy klasztorze opłatkarnię, przedszkole oraz grupę oazową młodzieży franciszkańskiej. Pracujemy w zakrystii, w kuchni, w ogrodzie, w małym przyklasztornym gospodarstwie a także wykonujemy wszystkie inne prace związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem klasztoru.
Na kanwie dnia codziennego układamy mozaikę zwykłych chwil przeplecionych modlitwą i pracą dla innych. Każdy nasz dzień poświęcony jest Chrystusowi przez ranną intencję, o której staramy się pamiętać w ciągu całego dnia. Wstajemy o 5.00 rano, by o godz. 5.30 rozpocząć wspólne poranne modlitwy i o godz. 6.30 uczestniczyć w Liturgii Mszy św., która stanowi centrum naszego dnia.

brewiarz
Dzień pracy przepleciony jest modlitwą wspólnotową i indywidualną wszystkich sióstr.
Święci uczą nas, iż nie ważne jest co robimy, ale jak robimy, to miłość jest tu najważniejsza. Bóg jest miłością i my chcemy być wierne Bogu i kochać bliźnich.

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego