Rok ŚwiętyRok Święty
Autor: ks. Jarosław Magierski
Wyświetleń: 2579
Jubileusz 20-lecia Kapłaństwa
Udostępnij

Rok 2025 we wspólnocie Kościoła przeżywamy jako Zwyczajny Jubileusz ogłoszony przez papieża Franciszka bullą "Spes non confundit" (Nadzieja zawieść nie może) pod hasłem Pielgrzymi nadziei. Istotnym elementem tego czasu była pielgrzymka Jubileuszowa Kapłanów do Rzymu - momenty, w których ramiona Matki Kościoła szczególnie szeroko otwierały się, aby objąć biskupów, księży i przygotowujących się do kapłaństwa. W majestatycznej ciszy Braccio di Costantino gromadzili się pasterze, którzy przybyli z całego świata, gotowi przekroczyć z wiarą Drzwi Święte i o odprawić Eucharystię przy Ołtarzu Katedry, pod sklepieniem świętego Piotra. Jubileusz Kapłanów 2025 stawał się aktem miłości. Zaproszeniem do zwolnienia. Do oddychania. Do przypomnienia sobie, dlaczego powiedziałeś „tak”. Aktem miłości, a zatem nie abstrakcyjnej lub retorycznej idei, ale konkretnej, która rodzi się w codziennym trudzie i rozkwita w ciszy serca.

W tę istotę pielgrzymowania do Stolicy Apostolskiej wpisało się jubileuszowe dziękczynienie kapłanów wyświęconych w roku 2005, którzy na kilka dni przed rozpoczynającą się pielgrzymką spotkali się we wspólnocie Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi. Tam, razem z ówczesnym opiekunem kursu - Księdzem Kanclerzem Zbigniewem Traczem, sprawowali Eucharystię polecając się Bogu i Jego błogosławieństwu na kolejne lata kapłańskiego posługiwania. Dziękczynna Eucharystia zgromadziła też liczną grupę parafian, którzy ze swoim Proboszczem i Księżmi Jubilatami modlili się o obfitość darów Ducha Świętego i siłę nadziei w codziennym zaangażowaniu duszpasterskim.
Przypomnijmy, przed dwudziestu laty, na Mszy Świętej w łódzkiej katedrze celebrowanej przez ówczesnego Metropolitę Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka święcenia kapłańskie przyjęli:
  • ks. Piotr Bieś
  • ks. Tomasz Cyliński
  • ks. Stanisław Cichosz
  • ks. Jacek Gładysz
  • ks. Łukasz Goździk
  • ks. Artur Graczyk
  • ks. Mariusz Lach
  • ks. Karol Litawa
  • ks. Jarosław Magierski
  • ks. Marcin Pietrzyk
  • ks. Sebastian Rogut
  • ks. Rafał Sobusiak
  • ks. Bogusław Starus
  • ks. Paweł Świrad

Jubileusz kapłaństwa w Roku Jubileuszowym 2025 to nie tylko osobiste święto, ale także głęboka duchowa podróż w kontekście powszechnego wezwania do nadziei i odnowy. Jest to czas, by na nowo odkryć sens powołania, umocnić się w wierze i z jeszcze większym zapałem służyć Bogu i ludziom. Dziękujemy zatem wszystkim osobom, które otaczały, otaczają i będą nas otaczały swoją życzliwością i modlitwą.

Udostępnij