Rok ŚwiętyRok Święty
Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 660
Bp Kleszcz: Jesteśmy owcami, które usłyszały głos Dobrego Pasterza
Udostępnij

O byciu Dobrym Pasterzem mówił Bp Piotr Kleszcz do pielgrzymów którzy przybyli do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

W przededniu 203. rocznica urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Niedzielę Dobrego Pasterza Biskup Piotr Kleszcz przewodniczył Mszy Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Parznie k. Bełchatowa. To tu w krypcie świątyni znajdują się szczątki Sługi Bożej.

Wszystkich przybyłych pielgrzymów przywitał proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie ks. Krzysztof Petruk. „W szczególnym czasie jaki jest Roku Jubileuszowy gromadzimy się na Archidiecezjalnej pielgrzymce w Parzeni przy grobie Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, a jednocześnie pamiętajmy, że gromadzimy się w Kościele Jubileuszowym”- mówił ksiądz proboszcz.

W swojej homilii Biskup Piotr mówił, że owca pomimo tego, że jest w stadzie i nie jest sama to wie, że potrzebuje dobrego pasterza. „Wiemy o tym co się dzieje kiedy owce wpadają w jakiś amok i mogą pobiec w niebezpieczne miejsce, a więc potrzebują kogoś kto ich będzie prowadził. Czasem mówimy negatywnie, że ktoś poszedł z takim owczym pędem w niebezpieczną sytuację. Kiedy ktoś ma dobrego pasterza wtedy jest ta pewność, że wszystko będzie dobrze. Jezus mówi nam dziś, że jest Dobrym Pasterzem”- mówił duchowny.

Biskup Piotr podkreślił także, że mogą czasem być takie sytuacje, że nie zawsze jest duszpasterz i to my możemy głosić słowo. „Każdy z nas może być świadkiem Jezusa Chrystusa i uczestniczyć w tym dobrym pasterstwie Jezusa poprzez swoje słowo, uśmiech. Jesteśmy owcami, które usłyszały głos Dobrego Pasterza. Są jeszcze takie owce, które nie usłyszały tego głosu więc zróbmy coś, aby wszystkie zgromadzić wokół Dobrego Pasterza, którym jest Jezus Chrystus”- zakończył swoje rozważania Ojciec Biskup.

Po zakończeniu liturgii, zebrani w świątyni udali się do krypty, która znajduje się pod prezbiterium kościoła, aby tam przy grobie Wandy Malczewskiej, wspólnie modlić się o jej beatyfikację. Następnie pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany w ogrodzie obok kościoła.

Wanda Malczewska urodziła się w Radomiu 15 maja 1822 roku, gdzie spędziła 24 lata. Zapamiętano ją głównie z pomocy na rzecz biednych i chorych. W latach 70. XIX wieku rozpoczęły się objawienia, które początkowo odbywały się przy pełnej jej świadomości, w późniejszych latach wpadała w stan ekstazy. W opisach wizji Wandy znajdują się szczegóły, które uzupełniają sceny znane z Ewangelii. Najbardziej charakterystyczne są przede wszystkim zanotowane przez nią w okresie Wielkiego Postu, w 1872 roku, wizje Męki.

Udostępnij