Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 495
Od piątku ruszają zapisy na 155. Pieszą Pielgrzymkę Piotrkowską na Jasną Górę!
Udostępnij

- Pielgrzymka, to nie tylko wędrowanie, ale to także modlitwa, to rekolekcje w drodze. – tłumaczy ks. Górecki.

Już w piątek 5 lipca br. rozpoczną się zapisy na 155. Pieszą Pielgrzymkę Piotrkowską na Jasną Górę. Zapisy odbywać się będą w dniach 5, 8-10 lipca br. w godzinach 15:00- 19:00 w Bazylice św. Jakuba Apostoła – Piotrkowska Fara.

Pątnicy z Piotrkowa Trybunalskiego pielgrzymować będą pod hasłem – W jednym Duchu, jedno ciało – w trzech grupach: niebiska – grupa Maryjna, czerwona – grupa patriotyczna oraz żółtej – grupa papieska.

Kierownikiem piotrkowskiej pielgrzymki został ks. Tymoteusz Górecki, który w wypowiedzi dla mediów piotrkowskich informuje, że – pielgrzymowanie rozpocznie 11 lipca br. od  Mszy świętej  w bazylice św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim. Następnie przez cztery dni będziemy pielgrzymować do Maryjnego Sanktuarium na Jasnej Górze. Zachęcamy do zapisów w wyznaczonych dniach. Niestety nie mamy jeszcze zapisów internetowych i każdy, kto chce się zapisać musi przyjść do piotrkowskiej fary indywidualnie. – podkreśla wikariusz piotrkowskiej bazyliki.

W czasie czterech dni drogi pątnicy pokonają dystans ponad 100 kilometrów, by w niedzielę 14 lipca stanąć przed tronem Matki Boskiej Częstochowskiej. Natomiast w poniedziałek 15 lipca wezmą udział w porannej Mszy świętej o godz. 8:15 w Kaplicy Matki Bożej, a we wtorek 16 lipca pątnicy będą uczestniczyć w odpuście uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej.

- Pragniemy, aby ta nasza pielgrzymka była bezpieczna, dlatego trwają intensywne prace, które maja na celu zorganizowanie przestrzeni higienicznej, pragniemy przygotować posiłki - tak jak było to w ubiegłym roku, przygotować oznaczenia dla pątników oraz zapewnić bezpieczeństwo wszystkim  pielgrzymom. – tłumaczy kierownik pielgrzymki piotrkowskiej.

Pielgrzymka Piotrkowska to pierwsza spośród wszystkich pielgrzymek z Archidiecezji Łódzkiej i jedyna, która wyrusza w lipcu na Jasną Górę. Kolejną będzie Pielgrzymka Tomaszowska, której pątnicy udadzą się na dzień 15 sierpnia - odpust Wniebowzięcia NMP. Pozostałe pielgrzymki piesze – w tym największa Piesza Pielgrzymka Łódzka -  dotrą do Częstochowy na dzień 26 sierpnia – na odpust MB Jasnogórskiej.

Zobacz także: 154 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska wyruszyła na pątniczy szlak!

 

Udostępnij