Autor: Paulina Dębiec
Wyświetleń: 572
Rodzinny festyn w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim
Udostępnij

Rodzinny festyn w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim (zwany także „Wielką Majówką”) ma już swoja piękną, ponad 21 – letnią historię. Od małej , parafialnej imprezy, gdzie zaproszeni wykonawcy występowali na wypożyczanej przyczepie, dzięki staraniom: kapłanów, parafian, a także wielu ludzi dobrej woli, festyn przerodził się dużą i co roku bardzo przez wszystkich wyczekiwaną imprezę o zasięgu lokalnym.

Od 3 lat „sercową majówką” koordynuje wikariusz Parafii NSJ – ks. Łukasz Biś. Również i w tym roku nikt nie mógł narzekać na nudę! Mała gastronomia przygotowana przez parafian raczyła wszystkich przybyłych wieloma przysmakami! Na najmłodszych czekały animacje, czy też wesołe miasteczko, które natychmiast wywołały szerokie uśmiechy i zapraszały do radosnej, beztroskiej zabawy! Tradycją tomaszowskiego festynu stały się także cegiełki, które można było nabywać przez cały dzień i tym samym wspomóc wyjazd milusińskich na niezapomniane kolonie letnie, które w tym roku odbędą się w Łebie, przy okazji zdobywając miłe upominki.

Na scenie na placu kościelnym przed licznie zgromadzona publicznością wystąpili w tym roku: Daniel Wysokiński – młody człowiek, pochodzący z pobliskiego Żelechlina, obdarzony wyjątkowym głosem, uczestnik obecnej edycji „Mam talent” , Kamil Bukowski – perkusista, multiinstrumentalista, instruktor, uczestnik w/w muzycznego show. Jak dodaje ks. Łukasz Biś „Kamil wystąpił nawet dwukrotnie. Co ważne i co cieszy, prowadził też bardzo ciekawe, cieszące się wielkim uznaniem naszych milusińskich warsztaty gry na bębnach!”. Kolejnym artystą, który zawładnął parafialną sceną był doskonale znany laureat z programu „Idol” - Paweł Nowak.

Po wielu atrakcjach nie zapomniano i o sferze duchowej, zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym Nabożeństwie Majowym, a zaraz po nim w niedzielnej Eucharystii w parafialnym kościele. Po wylosowaniu szczęśliwych uczestników festynu na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Golec uOrkiestra, który zgromadził ok. 6 tysięcy osób! „Frekwencja przerosła nasze oczekiwania! Przyszły tłumy tomaszowian! Przyjechali też mieszkańcy innych miejscowości: Zgierza, Wolborza, Piotrkowa Trybunalskiego, a nawet Chełmna” – cieszy się ks. Łukasz.

Najsławniejsi rozśpiewani bliźniacy wraz z zespołem (świętującym 25 – lecie istnienia) dali doskonały koncert, prezentując swoje najsławniejsze przeboje, najnowszy repertuar, tradycyjne góralskie instrumentarium , w tym m.in. sławne trombity, nie zabrakło również pieśni i wspomnień przygotowanych z racji spotkań ze świętym Janem Pawłem II, a nawet radosnego rapu religijnego nagranego wspólnie z siostrami zakonnymi z dalekiej Dominikany. „

W tym momencie dziękujemy serdecznie wszystkim dobrodziejom, sponsorom, ludziom dobrej woli, dzięki którym możemy organizować nasz festyn i którzy tak aktywnie i ochoczo włączyli się w organizację imprezy. Zapraszamy do tomaszowskiego Serca już za rok!” – dodaje ks. Łukasz Biś.

Udostępnij