Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 3650
Imieniny księdza arcybiskupa Władysława i księdza biskupa Ireneusza
Udostępnij

Tradycyjnie, pod koniec miesiąca czerwca, gdy w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Władysława i św. Ireneusza, którzy są patronami arcybiskupa seniora Władysława Ziółka i biskupa Ireneusza Pękalskiego w domu biskupów łódzkich odbyło się spotkanie imieninowe.

Zwracając się do solenizantów kardynał Ryś powiedział - Jest takie bogactwo tych patronów, że nie wiadomo do którego się odwołać. Odwołam się do św. Jana Chrzciciela. Bardzo wszystkim – niezależnie od imienia, które noszą –życzę, by w waszym życiu były prawdziwe słowa św. Jana Chrzciciela – trzeba, aby On wzrastał, a ja żebym się umniejszał. Życzę również byście wszyscy zasłużyli na to miano, które Jan otrzymał w Ewangelii, by być przyjacielem Oblubieńca. To bardzo piękne określenie, gdy ktoś zostaje nazwany przyjacielem! Wszystkiego najlepszego! – mówił kardynał Grzegorz.

Zebrani odśpiewali tradycyjne „Plurimos Annos”, a w odpowiedzi na życzenia metropolity łódzkiego głos zabrał ks. prof. Jan Wolski, który dziękując za życzliwość i otwartość kardynała Grzegorza wskazał na to, że  podobnie jak Chrystus - Oblubieniec dba o Kościół – swoją Oblubienicę, tak metropolita łódzki dba o swoją diecezję.

W dzisiejszych imieninach kurialnych uczestniczyli przedstawiciele Kościoła Łódzkiego: kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy pracujący w instytucjach kurialnych.

Spotkanie zakończyły życzenia składane indywidualnie przez zebranych.

Imininy biskupa

Udostępnij