Autor: ks. dr Grzegorz Dziewulski
Czym się Panu odpłacę, za wszystko, co mi wyświadczył... - 33. rocznica święceń kapłańskich

W dniu 23 maja, w bełchatowskiej  parafii pw. Miłosierdzia Bożego, świętowali swój jubileusz święceń księża, którym przed trzydziestu trzema  laty, 25 maja 1991r., ks. abp. Władysław Ziółek udzielił święceń prezbiteratu. Gospodarzem spotkania był tym razem ks. Sławomir Górski - wikariusz parafii.

Księża jubilaci spotkali się w wymownym dniu: w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dlatego, odnosząc się do tajemnicy dnia Chrystusa, kaznodzieja ks. Stanisław Haładaj, przypomniał zgromadzonym kolegom, że przez sakrament święceń otrzymali oni udział w kapłańskim posługiwaniu Chrystusa, a to implikuje i świadomość niezasłużonego daru, i wdzięczność za okazane przez Kościół zaufanie, także zdumienie wzniosłością powierzonej posługi i poczucie odpowiedzialności wobec ludu Bożego.

Jak każde kolejne spotkanie rocznicowe, także i to skłoniło do zamyślenia nad swoją miłością do Jezusa i nad wiernością złożonym przy święceniach przyrzeczeniom.

Zgromadzeni księża wspomnieli również swoich brakujących kolegów, z którymi - przed 33 laty - wspólnie stanęli przed katedralnym ołtarzem i przed ks. abp Władysławem Ziółkiem, a więc śp. ks. Mariusza Szkwarka (zm. 10 sierpnia 1991), śp. ks. Roberta Jantczaka  (zm. 26 marca 2023) oraz ks. Piotra Zwolińskiego, zaginionego w Kazachstanie w wędrówce na górę Chan Tengri (sierpień 2010).

Księża wyświęceni 25 maja  1991 r.:

• ks. Bajer vel Bojer Adam
  • ks. Dudka Włodzimierz
  • ks. Dziewulski Grzegorz
  • ks. Górski Sławomir
  • ks. Haładaj Stanisław
  • +ks. Robert Jantczak
  • ks. Jędrzejczyk Jerzy
  • ks. Kaźmierczak Leszek
  • ks. Kopytowski Grzegorz
  • ks. Korczak Grzegorz
  • ks. Kucharski Dariusz