Autor: Archidiecezja Łódzka
Święto Miłosierdzia Bożego w Aleksandrowie Łódzkim

W latach 1921 – 1922 Helena Kowalska – św. Siostra Faustyna przebywała w Aleksandrowie Łódzkim na służbie u państwa Leokadii i Kazimierza Bryszewskich. W tym czasie, w lutym 1922 r., przyjęła w kościele p. w. Świętego Archanioła Rafała sakrament bierzmowania, którego udzielił jej ks. biskup Wincenty Tymieniecki.

W tym też roku wróciła do rodzinnego domu, aby jesienią wyjechać do pracy do Łodzi. To właśnie w Łodzi w 1924 r., podczas zabawy tanecznej w łódzkim parku Wenecja doznała widzenia umęczonego Jezusa. Natomiast w Archikatedrze Łódzkiej padła krzyżem, pytając Jezusa: Co mam robić? Usłyszała: „Jedź natychmiast do Warszawy, tam wstąpisz do klasztoru”. Posłuchała.

Dziękując Bogu za łaskę pobytu św. Faustyny w Aleksandrowie Łódzkim oraz wpisując się w jubileusz 100 – lecia objawień św. Faustyny w Łodzi, pragniemy zaprosić do parafii p. w. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim, na czuwanie modlitewne w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego.

CZUWANIE PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

SOBOTA – 06.04.2024 r.

2100 – Godzina z Matką Bożą Miłosierdzia (Apel Jasnogórski i Modlitwa Różańcowa)

2200 – Godzina ze Świętymi -Apostołami Miłosierdzia Bożego (Rozważania i Świadectwa)

2300 – Godzina z Jezusem Miłosiernym (Droga Światła)

W trakcie czuwania możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Dla chętnych przewidziana gorąca kawa i herbata.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07. 04. 2024 r.

0000 – Msza Święta o Miłosierdzie Boże dla nas, naszych rodzin i całego świata

MSZE ŚWIĘTE – godz.: 700, 900, 1030, 1200, 1315, 1800

Godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia z Koronką do Miłosierdzia Bożego

Pan Jezus do Świętej Faustyny:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).