Spotkanie biskupa Marka Marczaka z alumnami Roku Propedeutycznego

W wielkim tygodniu, tuż przed Triduum Paschalnym, alumnów roku propedeutycznego, którzy formują się przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku - Kolumnie odwiedził ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania, ale i podzielenia się codziennością kleryckiego życia z biskupem, który w swoim czasie był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Alumni mieli też okazje zadać dostojnemu gościowi pytania dotyczące jego powołania i nie tylko.

Wizyta zakończyła się modlitwą i błogosławieństwem w kaplicy seminaryjnej roku propedeutycznego.

Aktualnie na Roku Propedeutycznym mieszczącym się przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łasku – Kolumnie do kapłaństwa przygotowuje się siedmiu alumnów: kl. Jakub Chęciński z parafii pw. św. Floriana w Wirach, Kacper Glinka z parafii pw. św. Benedykta i św. Anny w Srocku, kl. Kacper Lesień z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach, kl. Wiktor Morawiec z parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, kl. Krzysztof Stępniak z parafii pw. Opatrzności Bożej w Łodzi, kl. Krzysztof Wowra z parafii pw. św. Franciszka w Bielsku Białej – Wapienicy oraz kl. Jan Wroniak z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Jaćmierzu – kościół filialny pw. św. Anny w Bażanówce.

Rokiem wstępnym w formacji seminaryjnej opiekuje się dwu wychowawców – ks. Zbigniew Wołkowicz – moderator oraz ks. Piotr Kępniak – prefekt.