Abp Ziółek o procesie beatyfikacyjnym Stanisławy Leszczyńskiej

O rozpoczęciu prac związanych z procesem beatyfikacyjnym Stanisławy Leszczyńskiej opowiada abp Władysław Ziółek w nagraniu z okazji 100-lecia Diecezji Łódzkiej - W marcu 1992 roku wydałem dekret ds. kanonizacji Stanisławy Leszczyńskiej. Rozpoczęła się mozolna praca tzn. zbieranie dokumentów i świadectw. Wkrótce po dekrecie powołującym trybunał ds. beatyfikacji odprawialiśmy Mszę świętą w kościele Wniebowzięcia NMP  w sąsiedztwie 11 marca – a więc dnia przejścia Służebnicy Bożej do domu Ojca Niebieskiego i wtedy w moim kazaniu poinformowałem wszystkich uczestników o podjętych działaniach prosząc serdecznie o modlitwę, bo tej modlitwy nam niewątpliwie potrzeba. W 1996 roku w podziemiach kościoła na Placu Kościelnym zorganizowaliśmy kryptę, w której zostały złożone doczesne szczątki Stanisławy Leszczyńskiej, które zostały przeniesione tam z cmentarza na Radogoszczu. – wspomina arcybiskup senior Władysław Ziółek.