Autor: Archidiecezja Łódzka
II Skupienie Synodalne w Piotrkowie Trybunalskim

Wspólna modlitwa, praca w grupach, Eucharystia, a także wspólny posiłek- tak uczestnicy skupienia synodalnego spędzili czas w parafii pw. Najświętszego Seria Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. To jedna z trzech parafii w której łódzcy Biskupi spotykają się z wiernymi, aby przedstawić dokument synodalny, a także wysłuchać komentarza wiernych.

Spotkaniu u Ojców Redemptorystów przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak. Był czas na pracę w grupach, po której zostały zaprezentowane przemyślenia uczestników spotkania. Najważniejszym momentem dnia skupienia była Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak. Wspólny czas parafialnej grupy synodalnej został zakończony posiłkiem.

Piotrków Trybunalski, to jedno z trzech miejsc – obok Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi – gdzie dziś odbyły się skupienia synodalne, których celem było zaaktywizowanie duszpasterzy, członków rad parafialnych, oraz wiernych zaangażowanych w życie parafii do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz aplikacji dokumentów IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej do codziennego życia wspólnot parafialnych.