Autor: Marzena Kawalec
II Skupienie Synodalne w Aleksandrowie Łódzkim

W parafii pw. Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim zakończyło się  drugie Skupienie Synodalne zorganizowane dla przedstawicieli grup działających przy parafiach w ramach tzw. Synodów Parafialnych. Skupieniu w Aleksandrowie Łódzkim przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

Uczestnicy skupienia wysłuchali konferencji oraz wzięli udział w pracach w grupach odpowiadając na przygotowane wcześniej dwa pytania: jaka jest moja świadomość misji Kościoła w parafii? Czy i jakie mam doświadczenie realizowania tej misji wspólnie? Następnie - po blisko godzinie - liderzy grup prezentowali wypracowane odpowiedzi na powyższe pytania.

Zwieńczeniem skupienia była Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup Ireneusz Pękalski.