Autor: ks. Paweł Gabara
Głosić Ewangelię czy wartości, którymi żyje świat?

- Smutnym trendem jest to, że świat nie idzie za wartościami, które przynosi nam Kościół, tylko kościół idzie za tym, co przynosi mu świat – powiedział pastor Leszek Wakuła, duchowny Kościoła Chrześcijan Baptystów. Zasmucające dla mnie to, że kościół rzymskokatolicki zdecydował się na wydanie dokumentu o błogosławieniu osób w związkach homoseksualnych, ponieważ ten kościół był dla mnie ostoja prawowierności nauki. Znak kościołów w Stanach Zjednoczonych, które już dawno poszły w stronę akceptacji tego co przynosi świat i skoczyło się to dla nich tragicznie, podobnie jak w roku 2023 dla kościoła anglikańskiego, który się podzielił.

- O błogosławieństwie osób homoseksualnych i ograniczaniu lekcji religii w szkołach, oraz o Funduszu Kościelnym i coraz większej pogardzie do nauczania, które przynosi Ewangelii i które głosi Kościół w tygodniu modlitw o Jedność Chrześcijan z ks. Stanisławem Bankiewiczem - duchownym Starokatolickiego Kościoła Mariawitów oraz ks. Leszkiem Wakułą duchownym Kościoła Chrześcijan Baptystów rozmawia redaktor Tygodnika Niedziela ks. Paweł Gabara