Autor: s. Magdalena (Agnieszka) Krawczyk
Wyświetleń: 471
Przytul Mamę
Udostępnij

Przytul Mamę to Adwentowe Dzieło Sióstr Antonianek od Chrystusa Króla i łódzkiego Domu Samotnej Matki. W tym roku w Adwencie rozpoczynamy je już po raz 10. Przytul Mamę.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres [email protected]

Na czym polega Akcja?

Są 3 składowe:

  1. Modlitwa - dowolna, taka jaką zgłaszający się sam sobie wybierze.
  2. List do Mamy.
  3. Upominek dla Mamy.

Wszystko wysyłamy na adres naszego Domu Samotnej Matki w Łodzi, odpowiednio wcześniej, aby przesyłka zdążyła przed Świętami Bożego Narodzenia.


Cz. I. Modlitwa.

Dlaczego modlitwa?

Adwent to szczególny czas przygotowań na święta Narodzenia Chrystusa. W tym czasie Mamy mają swój dzień skupienia, dla chętnych jest czas na spowiedź, refleksję, rozmowy. Dla kogoś może to być czas powrotu do Boga po wielu latach odejścia od Niego. On czeka na swoje dzieci choć szanuje ich wolność... może to będzie to ten czas, ten adwent lub jakiś kolejny... Bóg to wie. Zgłaszając się do Akcji możesz pomóc swoją modlitwą, dowolną, taką jaką sobie wybierzesz. Siostry Antonianki w Adwencie modlą się za wszystkie osoby zgłoszone do akcji „Przytul Mamę”.

Adwent czas radosnego oczekiwania Świąt. W naszym Domu nie zawsze tak jest... Jest też dużo lęku, smutku, obaw, bo na jakie święta czekać? Bez własnego domu, bez rodziny i bliskich. Dla niektórych Mam to trudny czas, choć święta u nas są naprawdę domowe.

Czas przed świętami to też czas zabiegania, porządków...dużo się dzieje wtedy...modlitwa jest po to, by nie zabrakło nam sił, by praca nas nie wchłonęła i nie przyćmiła Tego, na którego czekamy, byśmy się nie kłóciły za bardzo .

Dlatego 1. Etapem w Przytul Mamę jest modlitwa.


Cz. II. List.

List to zapomniana dziś forma życzliwości. Wiecie, że wiele z naszych Mam nigdy nie dostało listu? Przez te lata trwania akcji widziałyśmy tyle łez wzruszeń u Mam czytających listy od Was. To było coś pięknego. List jest bardzo ważny, nie zapomnijcie o nim. Jest to też forma powiedzenia Komuś, nie jesteś sam, nie jesteś przegrywem, nie jesteś wyrzutkiem społeczeństwa. Poczucie winy, niska samoocena, brak nadziei i osamotnienie to częsta rzeczywistość naszych Mieszkanek. Bycie samą z dziećmi, często beż żadnego wsparcia ojca, bycie samą z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców. Mamy, niemające wsparcia u swoich rodziców, dzieci bez dziadków. List jest takim powiedzeniem Komuś: Nie jesteś sama. Modliłam/ - em się za Ciebie, ciepło o Tobie myślę.


Cz. III. Upominek dla Mamy.

Matka, najczęściej myśli o dziecku, to jemu kupuje zabawki, prezenty, nie pomyśli o sobie...nie umie często pomyśleć o sobie. Są takie historie naszych Mam, że nigdy nie dostały prezentu ani na święta, ani na urodzin. Bywa, że w domu rodzinnym nigdy nie było obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. Spotykamy się z takimi sytuacjami, że nasze Mieszkanki zapytane: co byś chciała dostać? jaka drobna rzecz sprawiłaby Ci radość? - odpowiadają najczęściej- Nie wiem, nie myślałam o tym, ja to nie potrzebuję nic byle dzieci coś miały. Tak naprawdę, w każdej z nich jest wciąż ukryta mała osamotniona dziewczynka, której nikt nie wykarmił miłością i troską.


Uwaga!

Listy i upominek muszą dotrzeć przed świętami Bożego Narodzenia.

Wysyłamy z dopiskiem wskazanym w e-mailu np. Ola mama Krysi.

Adres Domu Samotnej Matki:

Ul. Broniewskiego 1a, 93-162 Łódź.

Udostępnij