Autor: Kuria Metropolitalna Łódzka
Wyświetleń: 588
II Niedziela Adwentu - 10 XII 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 grudnia 2023 r.

  1. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach). Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.
  2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (10 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej archikatedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Niedzielski.
  3. Zapraszamy na Mszę św. w intencji osób stanu wolnego (tak zwanych singli) w sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 do parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Będziemy modlić się o realizację powołania. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.
  4. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.
Udostępnij