Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 502
XXXIII Niedziela Zwykła - 19 XI 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 19 listopada 2023 r.

  1. W dniu dzisiejszym (19 listopada) obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Wychodząc z kościoła możemy dziś również wesprzeć akcję pod hasłem „Ciepło dla...”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  2. Zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który od kilku lat w diecezjach obchodzimy w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.). Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w godz. 12.30-17.00. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi zespół „Ocaleni” wspólnoty Efez. W programie będzie również Eucharystia i wspólny posiłek. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny wraz z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.
  3. Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Jest to spotkanie tysięcy młodych ludzi różnych narodowości i wyznań, którzy każdego roku gromadzą się na pięć dni w dużym Europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami tego regionu oraz lokalnymi wspólnotami kościelnymi. Zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.
  4. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi w dniach 24-26 listopada (piątek: godz. 18.30-21.00, sobota: godz. 9.00-20.00, niedziela: godz. 8.30-13.00). Kurs NOWE ŻYCIE to aktywna i ciekawa forma głoszenia kerygmatu. Koszt: 120 zł (obiady, przerwy kawowe i materiały). Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.eucharystia.org. Zachęcamy do udziału osoby pełnoletnie. Zapisy w kancelarii parafialnej: tel. 42 689 89 23 lub [email protected]
Udostępnij