Autor: Ks. Adrian Anielak
Wyświetleń: 718
Łaska Noc Świętych: Uroczystość pełna Ducha i Świętości
Udostępnij

31 października, w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku, odbyła się niezwykła uroczystość – Łaska Noc Świętych. Inspiracją dla tego wyjątkowego wydarzenia stały się słowa św. Jana Pawła II, który podkreślał, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, a to właśnie święci mają moc odnowienia ludzkości.

Już sam widok wnętrza kościoła zapierał dech. Przygaszone światła, piękny biały dywan rozciągający się aż do podświetlonych postumentów, na których umieszczono relikwie Świętych. Gra świateł, unoszące  się w powietrzu dymy, muzyka oraz piękność słów nadawały wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Głęboką powagą były nacechowane chwile, gdy osoby przebrane za konkretne święte postaci, wnosiły relikwie: św. Siostry Faustyny, Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbego, św. Ojca Pio, Męczenników z Pariacoto, bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Dzieci Fatimskich, Matki Teresę z Kalkuty, a także bł. Franciszki Siedliskiej. Widok relikwiarzy dodawał podniosłości uroczystości. Przy dźwiękach klimatycznych pieśni religijnych w wykonaniu zespołu muzycznego "Paraklet" z Bełchatowa, prowadzący wydarzenie przybliżali sylwetki Świętych.

 Emocjonalnym punktem Nocy Świętych było także świadectwo Przemysława Wieczorka, który w wieku dwudziestu lat stracił obie ręce i po latach zmagania z nałogami, odnalazł sens życia  za sprawą wiary i bliskości z Bogiem. Po świadectwie nastąpiła adoracja, którą poprowadził specjalny gość, Biskup Ireneusz Pękalski.

W trakcie Łaskiej Nocy Świętych zgromadzeni w świątyni modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych. Te momenty były pełne duchowej refleksji, zawierzenia i oddania.

Wszyscy obecni pogrążyli się w modlitewnej zadumie, oddając się duchowej refleksji i wychodząc z kościoła duchowo wzmocnieni. Parafianie jednogłośnie opisują tę uroczystość jako wieczór, który dotykał i poruszał ludzkie serca.

Na zakończenie każdy miał możliwość oddać hołd Świętym i pokłonić się przed relikwiami. Uczestnicy mogli także skosztować ,,bożej krówki", na której znajdował się cytat jednego ze Świętych.

Organizator, ksiądz Adrian Anielak, podkreślił istotne znaczenie współpracy między parafiami i miejscowymi szkołami: I LO im. Tadeusza Kościuszki i SP nr 5 w Łasku. Wyraził wdzięczność ks. Adrianowi Zimnowłockiemu, wikariuszowi parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku, za współpracę i wsparcie w przygotowaniu wydarzenia. Podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w zorganizowaniu tego klimatycznego wieczoru.

Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejną Łaską Noc Świętych, która przynosi duchowe odrodzenie i przypomina, że Święci są między nami, inspirują nas w dążeniu do większej bliskości z Bogiem.

Ta wyjątkowa uroczystość dowodzi, że świętość jest dostępna dla każdego z nas, a Święci są wzorami, po których śladach warto kroczyć. Ów wieczór dowiódł, że siła Ducha Świętego jest niezwykle potężna.

Udostępnij