Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 577
XXXI Niedziela Zwykła - 5 XI 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 5 listopada 2023 r.

  1. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Ksiądz Kardynał chce podzielić się doświadczeniami z obrad synodalnych i odpowiedzieć na pytania, które będzie można zadać w trakcie spotkania. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z dokumentem końcowym pierwszej sesji synodu, który znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w archikatedrze łódzkiej.
  2. Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej sprawowana będzie 8 listopada o godz. 12.00. w bazylice archikatedralnej.
  3. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia 9 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.
  4. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.
  5. Zapraszamy na spotkanie pt. „Sama, ale nie samotna” dedykowane kobietom do 40 roku życia poszukującym swojej drogi życiowej, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w dolnym kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (Nawrot 104) o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., to której będzie czas na spotkanie przy kawie, rozmowy czy zadawanie pytań. Na wydarzenie zapraszają osoby konsekrowane z Oriońskiego Instytutu Świeckiego.
Udostępnij